top of page
Счастливые дети

«Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Драбівської районної ради»

За останнє десятиріччя зросла кількість дітей - інвалідів, які мають вади зору, слуху, опорно - рухової системи, мовлення, інтелекту. Тому  питання ефективної організації  навчання  таких дітей  являється гострим питання сьогодення.
Рівень розвитку суспільства оцінюється його відношенням до дітей з розумовими та фізичними недоліками. Створення оптимальних умов для їх успішної  соціально-трудової адаптації є однією з головних задач любої  країни .

Подробнее
Главная: Приветствие

Новини

Знедолена природою дитина не повинна знати,
що у неї слабий розум, слабкі сила.
Виховання такої дитини має бути у сто разів
ніжніших, чуйнішим, дбайливішим.
В.Сухомлинський


9 грудня 2019 року директор ІРЦ Демидюк Оксана Володимирівна та практичний психолог ІРЦ Шевчук Аліна Юріївна розкрила особливості навчання дітей з особливими освітніми потребами на семінарі асистентів вчителів. Проінформували про новинки в освітній галузі щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти в 2019/2020 н.р.

Зазначили, що необхідними умовами якісного інклюзивного навчання є:

  • є врахування у роботі з дитиною асистентом вчителя  та вчителем інклюзивного класу особливих потреб дитини та її можливостей;

  • адаптація,  диференціація та модифікація освітнього процесу;

  • здійснення психолого-педагогічного супроводу дитини протягом всього періоду навчання із обов’язковим залученням батьків до освітнього процесу.

 В процесі роботи учасниками семінару було обговорено також і труднощі, які виникають під час роботи з особливими дітками. Педагоги поділилися власним досвідом. Так як кожна дитина має свої особливості розвитку  та поведінки то корекційно-педагогічна діяльність команди психолого-педагогічного супроводу має бути спрямована на створення, перш за все, умов для розвитку дитини з особливими потребами. Тож, головне завдання педагогів – створити оптимальні умови для розвитку й реалізації освітніх потреб цієї категорії на основі врахування можливостей конкретної особистості та соціалізація її у соціумі.

Главная: Новости

Якість навчально-виховного процесу значною мірою визначається тим, наскільки враховуються і реалізуються потенційні можливості навчання та розвитку кожної дитини, її індивідуальні особливості. Усе ширше сьогодні почали використовувати термін «діти з особливими освітніми потребами, який робить наголос на необхідності забезпечення додаткової підтримки в навчанні дітей, які мають певні відхилення в розвитку. Останніми десятиліттями в усьому світі, в тому числі й в Україні,відбуваються докорінні зміни у розумінні та забезпеченні якісної освіти для дітей з особливими потребами. В основу новітніх освітніх технологій покладено принцип урахування інтересів таких дітей. Якими б не були фізичні чи психічні обмеження, поряд з ними у дитини завжди є резерви розвитку, використання яких може суттєво поліпшити якість її життя.          
Як свідчить практика передових європейських країн, більшість дітей з особливостями психо-фізичного розвитку може навчатись у загально-освітніх школах за умови використання моделі інклюзивної освіти.

Связаться
Главная: Кто мы

Наша діяльність

 В ІРЦ є команда фахівців,  яка вивчає психофізичні особливості учня та надає певні рекомендації батькам, вчителям та асистенам вчителя. Спільна  робота фахівців та батьків дитини спрямовані на створення єдиного навчально -корекційного шляху. Корекційні заняття для дітей з особливими освітніми потребами проводяться як психологом у навчальному закладі, так і психологом у КУ «ІРЦ»Драбівської районної ради. Ці заняття є адаптованими відповідно до особистих психологічних, інтелектуальних та вікових потреб кожної дитини. На діагностичному етапі з’ясовуються сильні та слабкі сторони дитини і відповідно до її можливостей здійснюється корекція .

         Батькам учнів з проблемами у розвитку систематично надається  психологічна допомога. Їм пропонується бути активними учасниками навчально – виховного процесу за їх бажанням. Психолог разом з класним керівником та соціальним педагогом відвідують учнів за місцем їх проживання, що дає можливість з’ясувати чи належним чином задовольняються потреби дитини у вихованні, харчуванні та створенні сприятливих умов для їхнього навчання.

достигаем положительных изменений.

1951-800x500_c.jpg
Главная: Чем мы занимаемся

ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ ПРО РОБОТУ З ДІТЬМИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

Василь Сухомлинський постійно приділяв увагу важливій, гострій і складній проблемі – виховання і навчання дітей з особливими потребами. 

За останні десятиліття в Україні збільшилась кількість дітей-інвалідів, які потребують посиленої уваги з боку родини і держави. Завдання загальноосвітньої школи – створити умови для одержання цими дітьми освіти, формування життєвих навичок, адаптування до реалій життя. Педагогічна спадщина Сухомлинського привертає все пильнішу увагу вчених і практиків з проблеми її використання у навчанні й вихованні дітей з особливими потребами.

Василь Сухомлинський наголошував, що виховання дітей – найскладніша справа. Розв’язувати проблему формування знань і вмінь дітей з особливими освітніми потребами необхідно з урахуванням їхньої зниженої здатності до навчання: поганого запам’ятовування навчального матеріалу, відсутність допитливості, нестійкість уваги.

На думку вченого, дітей з особливими потребами потрібно навчати в масовій загальноосвітній школі, оскільки це необхідно для того, щоб діти з обмеженими можливостями перебували в атмосфері повноцінного духовного життя школи. На уроці таким дітям слід давати завдання, які б гарантували їм успіх у виконанні, а відповідно і відчуття радості успіху.

У численних педагогічних працях Василь Сухомлинський постійно звертає увагу на індивідуалізацію роботи з такими дітьми, оскільки бачив конкретну роботу педагога у визначенні причини біди в кожному окремому випадку, необхідності знайти кожній дитині посильну розумову працю, доступні шляхи подолання труднощів, залучати дитину до цікавої роботи, щоб вона могла розвиватися інтелектуально, на основі почуття власної гідності.

Справжній гуманізм ставлення до дітей з розумовими обмеженнями полягає у створенні сприятливих умов для їхнього життя, навчання й розвитку. Якщо з ранніх років дитина з обмеженими можливостями постійно уникає розв’язання проблемних ситуацій, то в неї формується толерантність до свого становища.


У роботі з дітьми з особливими потребами широко використовують так звані методи корекції, до яких належать: заохочення й покарання, попередження, заміна інтересів тощо. У Павлиській середній школі, у якій 22 роки Василь Сухомлинський працював директором, виховання без покарань було головним принципом усього педагогічного колективу. Сухомлинський оцінку використовував як нагороду за працю, а не як покарання за лінь. На його думку, система виховання, в основу якої покладена оцінка тільки позитивних наслідків, рідше приводить до психічних зривів, появи «важких» підлітків.

Міцний учнівський колектив і гармонійні стосунки між вихователями і вихованцями будуть тоді, коли особливі дітки не залишені самі на себе, а розвиваються в таких же умовах, що й здорові діти. Сухомлинський вважав, що колектив може стати виховним середовищем тільки в тому разі, коли він створюється під час спілкування і спільної діяльності, яка дає кожному радість і впевненість.

Однією з умов розвитку в учнів навичок спілкування є забезпечення необхідного мовленнєвого середовища, головними організаторами якого, в першу чергу, є педагоги. Тільки через мовленнєву діяльність, сприйняття мовлення інших і власне говоріння діти оволодівають мовою як засобом спілкування й пізнання. Найкраще мовленнєві ситуації з розумово відсталими дітьми створювати у процесі гри.

На думку Сухомлинського, гармонійний і всебічний розвиток особистості можливий тільки там, де два вихователі – школа і сім’я – не тільки діють разом, висувають однакові вимоги перед дитиною, а ще й є однодумцями, дотримуються єдиних принципів, не мають розбіжностей у цілях, методах і засобах виховання.

Джерело: www.vsukhomlynskyi.edukit.kr.ua

Главная: Цитата
Все видео

Все видео

Все категории
Все категории

🐶 Классный мультик_ Щенячий университет

Человек из очереди

Самое доброе видео! Бумеранг Добра.Смотреть всем-всем

Главная: Video

«Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Драбівської районної ради»: связаться

Черкаська обл., смт.Драбів, вул. Центральна, 75

0968799790

Отправлено. Спасибо!

Главная: Контакты
Главная: Лента блога
bottom of page